PTD 2018

II. ročník PTD v roce 2018 začal výběrem vhodného kandidáta pro naší pomoc. Letos jsme se rozhodli pomoci malé nemocné holčičce – Kačence.

Za doprovodu TV Prima jsme jí a její rodinu jeli navštívit a oficiálně jí pozvat do Plzně na plochou dráhu.

Připomeňme si plakát a program II. ročník PTD2018:

Trucky mohly na plochou dráhu najíždět už během pátku. Netušili jsme však, že během pátku přijede téměř 70 aut. To byl první impuls, že PTD2018 bude akce mnohem větších rozměrů, než v roce minulém.

Páteční odpoledne se neslo v duchu velkých příprav na sobotu. Také jsme uspořádali „propagační“ spanilou jízdu Plzní, kdy několik trucků jelo trasu sobotní spanilé jízdy, aby upoutaly pozornost lidí pohybujících se po centru města a navnadily je tak na sobotní program a podívanou. Tato jízda navnadila nejen občany města, ale také řidiče, kteří se na oficiální sobotní spanilou jízdu těšili o to více.

Sobota začínala pro organizační tým velmi brzo ráno, kdy se rozdělily úkoly a přípravy vypukly na 200 %. Kdo měl ruce a nohy pomáhal a prakticky se nezastavil. Začaly najíždět další trucky. Sami jsme nevěřili vlastním očím, kolik kamionů přijelo!

V 10 hodin se otevřely brány ploché dráhy pro veřejnost a akce začínala nabírat na obrátkách. Po uvítání náštěvníků jsme začali pomalu organizovat spanilou jízdu Plzní. Bylo to neuvěřitelné. Tolik velkých aut vyrazilo najednou z jedno místa. Když si člověk uvědomí, proč tady vlastně všichni ti lidé jsou, běhá z toho mráz po celém těle. Všichni totiž v první řadě přijeli podpořit malou Kačenku, která také se svými rodiči přijela na plochou dráhu.

Po návratu ze spanilé jízdy bylo organizačně nejnáročnější znovu všechny naskládat na ovál ploché dráhy – ale dali jsme to.

Mezitím se na pódiu a hlavně pod pódiem začalo odehrávat vystoupení Bělčických mažoretek. Vystoupení se přihlížejícím moc líbilo a my tímto všem mažoretkám a jejich vedoucím moc děkujeme za účast.  Mažoretky také přivezly Kačence dárky v podobě finanční injekce (na kterou se mezi sebou složily), vlastnoručně namalovaných obrázků a dalších věcí.

Dalším bodem v programu bylo vystoupení plzeňské punkrockové kapely Žblept. Tihle kluci s námi šli už do prvního ročníku PTD, takže věděli, co je na pódiu čeká.

Po Žblepťácích pokračoval hudební program další plzeňskou skupinou IFA rock, kterou jste měli možnost slyšet na PTD2017, Obě kapely hrály bez nároku na honorář a za to jim moc děkujeme – vážíme si Vaší podpory.

Mezi vystoupeními kapel se uskutečnily soutěže pro návštěvníky pod taktovkou Cvrčka. Soutěžilo se v disciplínách skákání v pytlích a ve válení pneumatiky z traktoru. Vítězové si odnesli hezké výhry v podobě dárkové tašky s upomínkovými předměty.

Letos nás návštěvou poctil i Zdeněk Radosta – otec truck srazů v ČR a zakladatel Truck Show Lužnice.

I letos nám přijeli předvést svoje umění hasiči v podobě vyproštění raněného z vozidla při dopravní nehodě. Přihlížejícím ukázali svoji techniku (od hydraulických vyprošťovacích nástrojů po malé „vysklívače“ oken) a postupy. To vše za vyčerpávajícího komentáře. Klukům od profesionálních hasičů z Plzně také moc děkujeme za účast a krásnou ukázku jejich každodenní práce.

Ze zdravotních důvodů jsme letos bohužel nemohli vidět ukázku práce psovodů.

Hudebním hřebem večera byla plzeňská kapela Semtex. Kluci zahráli kromě svých starých známých hitů i nové písničky a samozřejmě nemohla chybět ani „Plzeňská věž“. Taktéž děkujeme za účast a parádní vystoupení.

Těsně před desátou hodinou se uskutečnilo hromadné troubení a svícení (blikání) všech trucků. To byla podívaná!

O afterparty se postaral stejně jako vloni jeden z organizátorů – DJ Benny.

Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří přijeli, přišli, nebo se na akci jakkoli podíleli a hlavně Kačenky rodičům, že jsou vzorní rodiče a dávají do péče o Kačenku naprosto všechno!

Kačence přejeme jen to nejlepší, ať se její zdravotní stav lepší a ať je její život plný lásky, krásných zážitků a hodných lidí.

DĚKUJEME!!!

Po druhém ročníku PTD se Petr Soukup rozhodl opustit realizační tým.

Kačence jsme na její transparentní účet poslali krásných 47 112 Kč.

Díky našim hodným fanouškům se nám podařilo rozjet náš malý facebookový projekt „miniaukcí“. Fanoušci nám darovali různé tématické předměty a my jsme se je pokusili vydražit. Způsob dražby byl u všech aukcí stejný – byla stanovena vyvolávací cena a minimální výše příhozu.

Aktuálně máme za sebou aukce těchto předmětů a stále chystáme další:

Co Za kolik Celkem
lapač snů „Mercedes“ 750 Kč + 600 Kč sponzorský dar 1350 Kč
turecká píšťala 24V 3000 Kč + 500 Kč sponzorský dar 3500 Kč
kostky „Scania“ 5000 Kč 5000 Kč
černé kostky s čísly 1000 Kč + 5000 Kč sponzorský dar 6000 Kč

Výtěžek z miniaukcí byl poslán na Kačenky transparentní účet. Dárcům i dražitelům velmi děkujeme a těšíme se na další společné aukce pro dobrou věc!

Za rok 2018 jsme tedy Kačence díky Vám přispěli na její léčbu a běžnou denní potřebu krásných 62 962 Kč! Děkujeme!

Fotogalerie ZDE.